Cinsel İsteği Arttırmak İçin En Etkili Yöntemler

Cinsel isteği arttırmak: Cinsellik eşlerin daha mutlu ve sureli  bir birliktelik sürmeleri açısından gereklidir. Cinsellik eskiden olduğu kadar olmasa da hala adinin geçtiği zamanlarda ayıp karşılanmaktadır. Halbuki cinsellik olmadığında eşlerde birbirlerinden uzaklaşmalar görülür ve şiddetli kavgaların oluşmasına kapı açar.

Bir bebeğin dünyaya gelebilmesi için de çiftlerin sağlıklı bir cinselliğinin olması gereklidir. Cinsellik dendiği zaman sadece iki farklı “kadın  ve erkek” birleşim geldiği zaman eksik olur. Biyolojik olarak belirlenen organlar la  cinsiyet, cinselliğin bir parsası sayılır. Diğer cinselliği de belirli organlarla birleşen üremeye denir. Yani üreme de cinselliğin bir parçasıdır.

Öncesinde cinselliğin ne demek olduğunu bakalım. Cinselliğin tanımlarından olan kadın erkek oluşumundan, bedendeki değişik yapıya biyolojik yapıya kadar cinselliğin içinde yer alır. Peki cinsellikte bebeğin oluşması ve haz almak için bu kadar önemliyken cinsel isteği arttırmak için etkili yöntemlerden bahsedelim. Cinsel isteği arttırmak için uygulanabilecek en etkili yöntemler…

1. Beden Sağlığınızı Koruyun

Neden sağlığı olmadan biliyoruz ki cinsel sağlık da olmayacaktır. Bu yüzden beden sağlığınızı koruyun. Cinsel sağlığınız için stresten alkolden sizi strese itecek şeylerden uzak durun. Bol temiz oksijenli yürüyüşler yapın. Sağlıklı beslenin.

2. Sağlıklı Yiyeceklerle Beslenin

Beslenmenin cinsellikle ilgisi oldukça fazladır. Bir kaç besinden oluşan  bir beslenme türü, cinselliğinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Beslenmenize yeşil sebze ve meyveler ile kuruyemişleri mutlaka ekleyin. Düzenli olarak bunları tüketin.

3. Sigara ve Alkol Cinselliğinizi Olumsuz Yönde Etkiler

Sigara ve alkol bedene zararı olduğu kadar cinsel yaşamada zararı vardır. Bedendeki cinsel hormonların azalmasına sebebiyet verdiği için sizi ve cinselliğinizi olumsuz yönde etkiler.

4. Çikolata Tüketin

Çikolatanın cinselliği olumlu yönde etkilediği görülmektedir. Çikolata tüketebilirsiniz ama abartmadan dozunu ayarlayın. Cinselliği artırırken şeker hastası olmayın. Çikolata yenildiği zaman enerji veren bir yiyecek olduğundan ve yenildiği zaman mutluluk hormonlarımızı tetiklediğinden cinselliğinizi de olumlu yönde etkileyecektir.

5. Özgüveninizi Arttırın

Cinsellik sırasında nasıl göründüydünüz, şekliniz, dış görünüşünüz sizi olumlu yada olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden kendinizi motive edecek sporlar yapın ,spordan uzak durmayın, kendinizi bedenen güzel hissedecek şeylerle meşgul olun. Bedeninizin ,Cinselliğinizi olumsuz yönden etkilemesine izin vermeyin.

6. Kendinize Zaman Ayırın

Unutmayın kendinizle ne kadar barışık olursanız cinselliğinizde o kadar olumlu yinde etlenecektir. Bu yüzden kendinizi sevin ve kendinize zaman ayırın. Fiziksel ve ruhsal yönden ne kadar sağlıklı olursanız cinsel sağlığınızda o yönde etkilenecektir. Psikolojik sorunsallardan uzak durun.

7. İşlerin Stresinden Uzaklaşın.

işiniz, is ortamınız her zaman stresli olabilir. Is yerindeki stresiniz sizin hem sağlığınızı hemde cinsel sağlığınızı olumsuz yönde etkileyeceğini unutmayın. Stresli ortamlardan uzak durulamıyorsa bile stresin kaynağından uzaklaşmaya bakın.

8. İlişkinizdeki Sorunları Önemseyin

Siz her şey yolunda zannedersiniz ama çiftiniz de isler öyle değildir. Bu sebeple olumsuzluk kaynağı olan bir durumun farkında bile değilsinizdir. Eşinizi önemsediğinizi söyleyin  ve ona değer verdiğinizi gösterin. Esinizin sorunlarını tek yönlü asmaya çalışması sizin cinsel hayatınızda olumsuz yönde etkileyecektir.

9. Doktora Gitmekten Çekinmeyin

Bazı istisnai durumlarda herseyin denenmiş olmasında bile gelişmeler yoksa doktora görünme zamanı gelmiş demektir. Doktora görünme konusunda kendinizi motive edin. Bu bir kusur degildir.Doktora gitmeyi ihmal etmeyin.

10. Uykunuzu Aldığınızdan Emin Olun

Unutulmamalıdır ki uykusuzluk her hastalığın başında gelir. Uykusuz bir beden direnci azalır ve hem beden sağlığınız hemde cinsel sağlığınız olumsuz yönde etkilenir.

11. Et Tüketimi Mutlaka Orantılı Olsun Hayatınızda

Eti bazıları besinin merkezi haline getirir. Bu sizin tek besinle gıdanızı geçiştirmeniz demektir. Tek besinle vücut yeterli gıdasını alamaz işlevini eksik yapar. Hayatınızdan tamamende eti çıkartmayın. Kimileri de varki eti hiç sevmediği icin ağzına sürmez. Buda kişinin vücut sağlığının olumsuz yönde etkilenmesi demektir. Düzenli olarak et, tavuk ve balık tüketin

12. Güneşlenmeyi İhmal Etmeyin

Dışarı çıkarak güneşin enerjisini bedeninizde hissetmeniz vücudunuzun özellikle kış aylarında  daha fazla melatonin üretmesi ile cinsel istekte oluşabilecek sorunlara yardımcı takviye olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.