Çin Dışişleri Bakanlığı Uyardı

Çin Dışişleri Bakanlığı, tarafından yapılan açıklamada son zamanlarda G7 üyesi 7 ülke tarafından kendilerine yönelik uygulanan Çin denizi uyarıları ve saldırılarının bir an önce durması yönünde uyarı yayınladı. Çin Dışişleri Bakanlığı, tarafından yapılan açıklamada G7 üyesi ülkeler tarafından yapılan açıklamada dünyanın süper gücü olarak bilinen ülkesi ABD tarafından kendi egemenliğine ve Çin hava sahası ile karasularına asla karışılmaması yönünde uyarılarını tekrarladı.

Çin, Daha Önce De ABD’yi Uyarmıştı!

Çin Dışişleri Bakanlığı, tarafından daha önce de ABD hakkında gemilerini kendi karasularına göndermemesi konusunda uyarmış ve bu konuda ABD tarafından dikkatli olunması ve sukunetin korunmasını istemişti.

Çin ve ABD arasında yaşanan gerilimin yanında Güney Kore’ye yapılan savaş yardımları ile THAAD füzelerinin yerleştirilmesi gösterilirken, Güney Kore tarafından da Kuzey Kore’ye karşı bir takım füzelerin söz konusu kendilerine ulaşmasını engellemek ve gözdağı vermek adına bu tür yardımların sınırlı bir süre için kabul edildiği ifade edilmişti. ABD tarafı ise bu açıklamalara yanıt vermeyerek sessizliğini şuan için koruyor.