Büyükada’da Yaz Sezonu Açıldı

Yaz sezonunun açılışıyla birlikte Prens Adaları’nın incisi Büyükada yine çok sayıda yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmeye devam ediyor. Kuşkusuz bu ilginin nedeni tarihi yapılar ve köşklerle dolu bu büyülü yerin verdiği doğal güzelliklerin yanı sıra, şehrin gürültüsünden uzak olmanızdır. Meydandaki fayton durağından faytona binerek ya da merkezde her köşe başında göreceğiniz bisikletçilerden bisiklet kiralayarak veya vaktiniz çoksa uzun yürüyüşler yaparak Büyükada’nın keyfini sürüp, muhteşem bir gezi yapabilirsiniz.

Büyükada ya özgü lokma tatlısı ve ada dondurmasının tadına bakabilir, sahilde sıralanmış olan restoranlarında kuş sesleri ve deniz kokusu eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilir, sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi olan Büyükada plajlarında denizin keyfini sürebilirsiniz.

Büyükada’da Yapılacak Şeyler

  1. Aya Yorgi Manastırı ve Kilisesi Gezisi

2. Troçki’nin Evi

3. Rum Yetimhanesi (Alexandre Vallaury tarafından yapılan Avrupa’nın en büyük ahşap yapısı)

4. Hamidiye Camii (Sultan 2. Abdülhamit tarafından yaptırılmıştır)

5.  Aya Todari Şapeli

6. Prenses koyu

7. Tiara Büyükada Otelde konaklamak

8. Hi&Le Büyükada Restaurant’ta güzel bir akşam yemeği

Tiara Büyükada Otel

Büyükada’da iskelenin yanı başında yer alan ve deniz manzaralı konaklama birimlerine ev sahipliği yapan Tiara Büyükada Hotel, konforlu odaları ve damak zevkinize hitap eden restoranıyla aradığınız hizmet anlayışını misafirlerine sunmaktadır. Tiara Büyükada Hotel’in resepsiyonu gün boyu aralıksız hizmet vermektedir ve çevre konusunda misafirlerine yardımcı olmaktadır. Konaklamanız sırasında Büyükada’da uzun doğa yürüyüşleri yapabilir ya da bisiklet kiralayarak sevdiklerinizle aktivite dolu bir gün geçirebilirsiniz.
Tesisin terasındaki bar gün boyu konukların hizmetindedir. Otele yakın havalimanı olan Sabiha Gökçen Havaalanı 16 km uzaklıktadır. Otel yıl boyunca aralıksız hizmet vermektedir.

Hi&Le Büyükada Restaurant

Büyükada’da bir çok yerde balık yemek mümkün tabii. Ama en lezzetli balığı hiç kuşkusuz Hi&Le Büyükada Restaurant pişiriyor.  Mavi, beyaz ve kırmızı rengin hakim olduğu sıcacık bir ortamda Leman Hanım nefis salatalarını hazırlıyor, balıklarını pişiriyor, eşi Hilmi Bey ise servise sunuyor. Arka fonda şahane Yunan müzikleri.. Aşkla yapıyorlar her şeyi. Şirin bir dükkanda birbirine aşık iki insanın hazırladığı yemekleri yemek, sofralarına misafir olmak.. Hissettikleriniz aşk, huzur, mutluluk ve tabii ki lezzet oluveriyor.. Kısacası Büyükada’ya yolunuz düşerse ve canınız deniz mahsülleri çekmişse tek durağınız Hi&Le Büyükada Restaurant olmalı…