Boyner’de Katar’a Satıldı!

Boyner Holding’in Katarlı ortağı Mayhoola for Investment; Boyner Holding hisselerinin, %12’sini daha satın alarak hisse payını %42’nin üzerine çıkardı. Yeni hisselerle birlikte Boyner Holding ve Mayhoola For Investment, %42’lik hisselere sahip oldular. Yeni hisselere göre; holding yapısında bir takım değişikliklerin meydana gelmesi öngörülüyordu. Yönetim kurulu toplanarak, yeni üyeler ve şirketin geleceği ile ilgili kararlar aldı.

Boyner Yönetim Kurulu Değişikliği 

Yeni hisselere göre Boyner Holding ile Katarlı Mayhoola For Investments arasında sadece %0,10 (%0,10’luk oran, yönetim kontrolünün Boyner Holding’te kalmasını sağlıyor) oranında bir hisse farkı bulunuyor. Katarlı firma 173 milyon liralık yatırımı sonrası, Boyner Holding yönetim kuruluna 2 yeni üye atama hakkı kazandı. Yönetim kurulunda eşit oy hakkına sahip olan Boyner Holding ve Mayhoola For Invesments; yönetim kurulunda, 3’er üyeyle temsil edilecekler. Yönetim kuruluna atan yeni isimler ise; Garanti Bankası eski genel müdürü Ergun Özen, Bernard Babour ve Hasan Arat olarak belirlendi. Üyelerin katılımlarının ardından, Boyner Holding Yönetim Kurulu’na Cem Boyner’in başkanlık etmesi kararı çıktı.

Boyner Holding Sermayesi Arttı

Satış öncesi rakamlara göre Boyner Holding’in toplam sermayesi 57.700.000 lira olarak göze çarpıyordu. Hisse satışlarının ardından Boyner Holding sermayesini, 257.700.000 liraya çıkardı. Sermaye artırımının ardından yeni bir icra komitesi kuracaklarını açıklayan Boyner Holding; sermaye artırımına katılacağını Borsa İstanbul’a bildirmişti. Borsa İstanbul’da işlem gören Boyner hisselerinin; yatırımcılarına, kısa vadede gelir sağlaması öngörülüyor.