Blog Yazarak Para Kazanmak! Pasif Gelir Yöntemi 2022

Blog yazarak para kazanmak: Blog yazmak veya blog açmak günümüzde boş zamanlarınızı değerlendirmek için yapabileceğiniz bol kazançlı ek iş fikirleri konusunda birinci sıradadır. Benim öngörüm böyle olmaya da devam edecektir. İnternetten para kazanmak için yapmanız gereken tek şey birkaç blog veya makale yazmak ve gösterim aldıkça para kazanmak.

Blog yazarak para kazanmak aslında bu kadar basit. Ancak bir süre öncesine kadar bunun için bir blog sitesi açmak gerekiyordu, artık size bu yazımızda önereceğimiz web sitesine giderek kolaylıkla makale yazarak para kazanabilirsiniz.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak istiyorsanız öncelikle sizlere blog yazarak nasıl para kazanılır? Bundan bahsedeyim biraz. Blog yazarak para kazanan insanların kullandığı birkaç gelir modeli bulunmaktadır, bunları sıralayacak olursak; Banner reklamlar, Google AdSense reklamları ve çeşitli platformlar ya da mail üzerinden alınan doğrudan tanıtım reklamları.

Yukarıda bahsettiğim bu 3 blog gelir modeli ile blog yazarak para kazanabilirsiniz, ancak bilmeniz gereken şey ilk etapta bu reklamlardan yüksek bir gelir beklentiniz olmasın. Yani, 6 ay kadar bir süre hiçbir şekilde para kazanamayabilirsiniz. Ayrıca tabi bu reklamları alamaya da bilirsiniz.

Blog Yazarak Ne Kazanırım?

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak isteyen insanların aklına gelen ilk sorulardan birisi blog yazarak ne kadar kazanırım? Sorusudur. Eğer blogunuzu açtıysanız, Google AdSense reklamlarını göstermeye başladıysanız ve trafik almaya başladıysanız gösterimlerinizle doğru orantılı bir şekilde para kazanırsınız.

Örneğin, günlük 1000 kişiye ulaşan bir blog siteniz varsa aylık 150 ila 500 lira arasında bir kazanç sağlamanız mümkün. Ancak bu geliri sağlamak için kendi blogunuzu açmalı, alan adınızı almalı, hosting kiralamalı ve sitenizi teknik konularda geliştirmelisiniz (tema, SEO, optimizasyon vs.).

Bu oldukça zor bir iştir. Bu yazımda da sizlere zaten blog açmak konusundan bahsetmeyeceğim. Sizlere blog sitesi açmak ile uğraşmadan birkaç saniyenizi ayırıp kayıt olarak kendi blog yazılarınızı yazabileceğiniz bir platformdan bahsedeceğim. Bu platform ile kolaylıkla kendi blog yazılarınızı yazabilir ve internetten para kazanmak konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Blog Yazarak Para Kazanmak! Pasif Gelir Yöntemi 2022

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak ile ilgili birçok makale bulunmaktadır, ancak en yeni yöntem Blog Aracı sitesini kullanarak blog yazmak veya başka bir değişle kısmen blog açmak. Blog Aracı sitesi sizlere kendi blog yazılarınızı yayınlamanıza olanak tanıyan bir projedir. Kendi içeriklerinizi yayınlamak için tek yapmanız gereken şey birkaç saniyenizi ayırarak kayıt olmak, blog yazmak ve gönder tuşuna basmak.

Blog Aracı ile blog yazmak:

  • Blog Aracı sitesine yandaki bağlantıya tıklayarak kayıt olun.
  • Profil sayfasında bulunan içerik ekle kısmını kullanarak blog yazın.
  • Yazınızı yazdıktan sonra kategori seçin, etiket ekleyin ve gönder tuşuna basın.

Bu siteyi kullanarak birçok maliyetten ve zaman kaybı işlerden kurtulduğunuz gibi teknik sorunlarla da ilgilenmezsiniz. Blog yazarı olmak isteyenlerin hem blog yazarak nasıl para kazanılır hem de blog yazmak konusunda kendini geliştirmek için kullanabileceği en iyi sitelerden birisi.

Blog Aracı Sitesi Ne Kadar Kazandırıyor?

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Aracı sitesi AdSense kazancı ne kadarsa o kadar para kazandırıyor, kendi blogumun AdSense gelirleri ile Blog Aracı sosyal içerik platformu gelirlerini kıyasladığımda AdSense kadar, hatta AdSense’den biraz daha fazla kazandırıyor. Ayrıca, birçok masraftan muaf olduğunuzu da düşünürsek Blog Aracı en fazla para kazandıran sitelerden birisi diyebiliriz. Ayrıca, sizlere gösterim başına para veriyor, yani tek seferlik bir kazanç değil. Kendi blogunuzmuş gibi gösterim aldıkça Blog Aracı sosyal içerik platformundan para kazanabilirsiniz.

Günümüzde bir blog açmak ne kadar zor anlattık, ne kadar masraflı olduğu konusunda da yüzeysel bir biçimde deyindik. Fakat bir başka konu daha var. Bu da bir blog sitesi açtığınızda blogunuzu pazarlamanız gerektiğidir. Google’da içeriklerinizi en üst sıralarda çıkarmak için ya otoriter bir siteye sahip olmalısınız ya da ciddi reklam kampanyaları oluşturarak blogunuzu pazarlamalısınız.

Bu nedenle bir blog sitesi açmak yerine yukarıdaki Blogaraci.com sitesini kullanmanız sizlere ciddi bir pasif gelir sağlayabilir. Kendinizi blog yazmak konusunda geliştirmek, blog açmak için boşa kürek çekmemek ve para kazanmak için para harcamamak istemiyorsanız Blog Aracı sitesini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ödemeleri ise bakiyeniz her 20 TL olduğunda banka hesabınıza veya dijital cüzdanınıza çekebilirsiniz.

Blog Aracı İle Para Kazanmak İçin Tavsiyeler

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Aracı ile blog yazarak para kazanmak istiyorsanız sizlere tavsiyem bol bol içerikler gönderin ve bu içerikleri sosyal medya siteleri gibi çeşitli platformları kullanarak yayınlayın. Bunun dışında eğer hali hazırda trafik almayan bir bloğunuz varsa oradaki yazılarınızı kaldırarak Blog Aracı sitesine ekleyebilir ve her ay yüzlerce lira para kazanabilirsiniz.

Blog Aracı ile yayınladığınız içerikler Google News ve Bundle gibi çeşitli platformlarda da yayınlanmaktadır. Bunun yanı sıra bir sosyal içerik platformunda blog yazdığınızı unutmayın. En çok ilgi gören içerikler genelde liste içerikler oluyor. Son olarak hazırladığınız içerik arama motorlarında hangi kelimeler kullanarak aratılıyorsa o kelimeleri yazı içerisinde sık sık kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.