Bilgisayardan Ses Gelmiyor Sorunu Kesin Çözümü

Bilgisayardan ses gelmiyor sorununun çözümünü bu yazımızda bulacaksınız. Birçok kişi internette şöyle aramalar yapıyor; bilgisayarın sesi çıkmıyor, pc den ses gelmiyor, hoparlörden ses gelmiyor, bilgisayarın sesi gitti gibi aramalar yapılıyor. Bu sorunların hepsini bu yazımızı okuduktan sonra rahatlıkla çözebileceksiniz. Windows 10 ses gelmiyor, Windows 7 ses gelmiyor bunlara dahildir.

Bilgisayardan Ses Gelmiyor Kavramı Neden Oluşur?

Bilgisayardan ses gelmiyor sorunun en başlıca nedeni aygıt güncellemesi yapmamanızdır. Sizlere sağ alt köşede bir güncelleme geldiğinde birçok kişi bunları erteler ve daha sonra güncellenmesi gereken aygıtları güncellemezler, halbuki sorunun en büyük kaynağı budur. Diğer kaynaklar ise fiziksel veya yazılım içi saldırılar olabilir.

Bilgisayardan ses gelmiyor kavramı birçok kişi tarafından aratılmaktadır. Bu yazımızda pc ses gelmiyor sorununun çözümünü anlatacağız.

Bilgisayardan Ses Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayardan ses gelmiyor hatasının çözümünü anlatacağız. Sizler için liste şeklinde anlatacağız çünkü daha iyi anlayabilirsiniz. İsterseniz hemen sorunun çözümüne gelelim.

Bilgisayardan Ses Gelmiyor ise Şu Adımları Okuyun ve Uygulayın;

1. Yol

 1. Windows + R tuşlarına aynı anda basarak sol alt köşede çıkacak olan kutucuğa “Çalıştır” yazıp enterleyin.
 2. Aygıt yöneticisi sayfasına geldikten sonra “Ses girişleri ve çıkışları” ve “Ses, video ve oyun denetleyicileri” sekmesi altında bulunan herşeyi silin.
 3. Sildikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorun devam ediyorsa diğer adımları takip edin.

2. Yol

 1. Denetim masası > Donanım ve ses > Ses > Hoparlör > Özellikler > Gelişmiş yolunu izleyin.
 2. Bu konuma geldiğimizde Sına butonuna tıklayın . Tıkladığınızda büyük bir ihtimalle gerçekleştirilemiyor mesajı alacaksınız. Alt kısımda bulunan varsayılanı geri yükle butonuna tıkladıktan sonra uygula diyoruz ve tekrar sına butonuna tıklıyoruz.
 3. Bilgisayarı yeniden başlatın, sorun çözülmemişse okumaya devam edin.

3. Yol

Bilgisayarınızda Windows 8 veya 8.1 yüklü ise aşağıda anlatacağımız güncelleştirmeyi kaldırın;

 1. Sol altta bulunan Windows simgesine sağ tıklayın ve çalıştır kısmına tıklayın,
 2. Açılan pencerede control update yazın ve Tamam’a tıklayın,
 3. Daha sonra güncelleştirme sayfası gelecektir. Bu sayfada sol alt kısımda Yüklü Güncelleştirmeler yazıyor. Buraya tıklıyoruz ve sayfanın tamamen yüklenmesini bekliyoruz.
 4. Daha sonra ise bilgisayarınızda yüklü güncelleştirmeleri gösterilecek. Bu ekranda (KB2962407) yazan güncelleştirmeyi bulun ve sağ tıklayıp Kaldır butonuna tıklayın.
 5. Bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar test edin.

4. Yol

 1. Windows + R tuşlarına aynı anda basarak Çalıştır sayfasını açalım ve “services.msc” yazıp devam edelim.
 2. Windows ses hizmeti sütununa sağ tıklayın ve çıkan kutucukta yer alan Yeniden Başlat yazısına tıklayın.
 3. Sesin gelip gelmediğini tekrar kontrol edin.

5. Yol

Tüm bu işlemler bilgisayardan ses gelmiyor sorununuza sonuç vermediyse aşağıda bulunan araçlardan işletim sisteminize uygun olanını seçin ve bilgisayarınızda çalıştırın.