Bilgisayar Hızlandırma – Kesin Çözüm ile PC Hızlandırma

Bilgisayar hızlandırma işlemi bir hayli dikkat ve ilgi gerektiren bir işlemdir. Dikkatsizlik ve ilgisizlikle yapılacak olan bu işlem bilgisayarınız ayakta durmasını sağlayacak olan dosyaları silmenize yol açar. O yüzden bu yazımızı dikkatlice okumanızı önemle tavsiye ederiz. Pc hızlandırma işlemine ön uyarımızı yaptıktan sonra geçebiliriz.

Aynı zamanda birçok bilgisayarı yavaş olan kişi internet ortamında şöyle arama yaparlar; bilgisayar hızlandırma işlemi, pc hızlandırma işi, laptop hızlandırma, bilgisayar hızlandırma programı ve türevleri kelimeleri ile arama yaparlar. Bu yazıda tüm sorunlarınıza çare bulacaksınız.

Bilgisayar Hızlandırma Nedir?

Bilgisayar hızlandırma cihazınızın hızlı ve verimli çalışmasını etkileyen veya engelleyen; kullanılmayan, gereksiz, silinse bile etkisi olmayacak, tabiri caizse çöp dosyaların silinmesiyle oluşacak olan gözle görülür hızın kavramına denmektedir.

PC Hızlandırma Neden Gerekli?

PC hızlandırma oyun severler için iyi bir derece yakalamak için veya bilgisayarlarını iş için kullanan kişiler için hızlandırma işlemi bir hayli önemlidir ve hayat kurtarır. Oyunlarınızda kasma problemi yaşamamak için veya patronunuzdan boş yere azar işitmemek için bilgisayarı hızlandırma işlemi bir hayli önemlidir.

Bilgisayar Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Bilgisayar hızlandırma yolları başlamadan önce bilgisayarınızın yedeğini almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Size göstereceğimiz yöntemler birçok bilgisayar tarafından denendi ve hiçbir anormal etki yaratmadı. Fakat siz işinizi garantiye alın ve yedeğinizi alın. Gerekli bilgilendirmeyi yaptıktan sonra bilgisayar hızlandırma yöntemine geçebiliriz.

1. Yol – Gereksiz Dosyaları Silmek

Windows Tuşu + R tuşuna basınız sol altta çıkacak olan dikdörtgen kutucuğa “temp” modülünü yazın ve çıkacak olan tüm dosyaları silin.

2. Yol – Önbelleğe Alınmış Dosyaları Silmek

Windows Tuşu + R tuşuna basın ve sol altta oluşacak olan dikdörtgen kutucuğa “%temp%” modülünü yazın ve çıkacak olan tüm dosyaları silin.

3. Yol – Çöp Dosyaları Silmek

Windows Tuşu + R tuşuna basın ve sol altta oluşacak olan dikdörtgen kutucuğa “Prefetch” modülünü yazın ve çıkacak olan tüm dosyaları silin.