Bilgi Yarışmasında ilginç Ayrıntı

Atv kanalında ekranlara gelen Bilgi Yarışmasında ilginç Ayrıntı. ATV ekranlarının yıllardır yayınlanan bilgi yarışması Kim 500 Bin İster. Her hafta birçok yarışmacının sorulara karşı genel kültürlerini yarıştırdığı bilgi yarışması ilginç konukları ve soruları ile zaman zaman gündem oluyor Bu seferki gündem olması biraz farklı bir konu oldu. Geçtiğimiz gün yayınlanan yarışmanın bölümünde ilginç olay ne yarışmacıydı ne de sorulan soruydu. Çoğu kişinin dikkatini çekmeyen ayrıntı gündemi takip edenlerin gözünden kaçmadı.

Yarışmacının Joker Hakkı

Yıllarca Kenan Işık’ın sunduğu rahatsızlanması ile bir süre konuk sunucular ile devam eden Kim Beş Yüz Bin İster yarışması sorulan sorulara yarışmacıların verdiği doğru yanıtlar ile para kazanması şeklinde ilerliyor. Toplumun her kesiminden yarışmacıların olduğu programda yeri geliyor üniversite öğrencileri daha ilk soruda eleniyor yeri geliyor beklenmedik sorulara beklenmedik cevaplar veriliyor. Yarışmanın içinde yer alan birde joker hakları var. Bu jokerler yarışmacıların sorulara cevap vermesine yardımcı. Jokerlerden biride telefon hakkı. Sorudan emin olmayan yarışmacı daha önce ismini verdiği isimlerden birini arama hakkını kullanmak istiyor. Telefon ile bağlantıda verilen isme soru yöneltiyor. Yarışmanın geçtiğimiz gün yayınlanan bölümünde tamda bu sırada ilginç bir olaya tanık oldu. Yarışmacı Meltem Memiş 7500 Türk liralık sorunun yanıtından emin olmayınca telefon jokerini istedi. Joker hakkını kullanmak istemesi ile arayabileceği kişilerin isim listesinde bir isim oldukça çarpıcıydı.

OHAL’den Joker

Meltem Memiş telefon jokerini kullanmak isteyince ekrana gelen isimlerden biri OHAL’e karşı imza kampanyasına katıldığı için ihraç olan profesör Ulaş Bayraktar. Güneydoğuda sokağa çıkma yasağı ve sonrasında yaşana olaylarda hak ve hürriyetlere darbe vurulduğunu iddia eden birçok akademisyenden biri olan Ulaş Bayraktar imza kampanyası ve protestoları nedeniyle görevden ihraç edilmişti. Joker için ismi verdiği Ulaş Bayraktarı Meltem Memiş seçmedi. Onun yerine başka bir arkadaşının aranmasını istedi.