Bayrampaşa’nın Anlatıldığı “Seni Gidi Seni” Filmi

Bayrampaşa’nın Anlatıldığı “Seni Gidi Seni” Filmi vizyona girmeye hazırlanıyor. Bayrampaşa İstanbu’un oldukça eski yerleşim yerlerinden biri. Bu yer bir filme konu olacak. “Seni Gidi Seni” adlı filme konu olacak olan bu eski yerleşim yerinin çekildiği film komedi tarzında olacak. Bayrampaşa’da yer alan Wish More Hotel’de bir basın toplantısı dahi gerçekleştirildi. Filmin yönetmeni Aydın Sayman basın toplantısında bazı açıklamalarda bulundu. Türk sinemasında oldukça çok sayıda komedi filmi olduğunu ve halkın en çok bu tarz filmlere ilgi gösterdiğini belirtti. Ayrıca halkın gülmeye ihtiyaç duyduğunu belirtti ve her komedinin oldukça benzediği bu sektörde farklı bir yol izlediklerini belirtti. Filmin senaristliğini ise Erdoğan Eyrik yaptı. Aydın Sayman senaristin seyirciyi güldürmek için basit yollara kaçmadığını belirtti. Bir Bayrampaşa komedisinin çekildiği yerler unutulan mahalle kültürünü halen daha yaşatan mahallelerden biri. Yönetmen de bu hikayeyi Mayıs ayında çekmeye başlayarak izleyicilerin önüne sunacak. Zihni Göktay da filmde yer alan oyuncular arasında. Bu tarz bir mahallede Fatih’te büyüyen oyuncu senaryonun oldukça içten geldiğini belirtti.

Usta Oyuncu Zihni Göktay ve Açıklamaları

Oldukça sıcak, herkesin ölüsüne ağlandığı, dirisine ise gülündüğü bir mahallede büyüdüğünü açıklayan usta oyuncu küçük bir rol alacağı bu filmde oldukça mutlu olduğunu belirtti. Mesleğinin 54. yılında olan oyuncu halen daha hatırlandığını bildiği için oldukça mutlu. Emekli olduğu halde kahvede oturmayıp şehir tiyatrolarında iki oyun birden oynadığını açıklayan Göktay tiyatronun ekmek parası verdiğini ancak kıyma parası için her daim koşmaları gerektiğini belirtti. Bu filmde gurur duyarak çalışacağını da ayrıca belirtti.

Oyuncu Turgay Tanülkü Bayrampaşa’da yer alan ceza evinde tiyatrolar yapmış. Bu sebeple de mahalleye oldukça hakim. Göktay ile ikisinin naftalin kokmaya başladığını söyleyen oyuncu gençler ile çalışacakları ile oldukça mutlu olduğunu belirtti. Filmin yapımcılığını Erdoğan Eyrik,Tuncay Çaltekin, Gökhan Kalafat ve Mülhan Tümer paylaşıyor.

Usta oyuncular Zihni Göktay ve Turgay Yanülkü’nün yanı sıra Ahmet Kayakesen, Serdar Sezgin Güvenç, Ayhan Taş, Burak Satıbol, İlay Erkök, Ayşen Gruda, Güray Özcan, Arzu Oruç, Erkan Çelik, Volga Sorgu ve İrfan Aslanhan da rol alacak.

Bayrampaşa Belediyesi’nin de filme katkısı olacak. Filmin konusu o mahalle kültürünü 1980’lerde yaşamış olan insnaların bugün gerçekleşen komik hikayesi anlatılıyor.