Barcelona’nın Yeni Sponsoru Nef

Barcelona’nın Yeni Sponsoru Nef oldu. Nef, İspanya ve dünya futbolunun önde gelen takımlarından Barcelona ile sponsorluk anlaşmasına imza attı. Nef, Barcelona ile 3 yıllık bir sözleşme yaparak Barcelona’nın resmi sponsoru haline geldi. Yapılan anlaşmaya göre Barcelona ile Nef arasında ortak projeler yapılacağı bildirildi.

Basın Toplantısında Tüm Dünyaya Duyuruldu

Nef İcra Kurulu Başkanı olan Erden Timur’un ve Barcelona CEO’su Francesco Calvo’nun birlikte organize ettikleri basın toplantısında Nef ve Barcelona’nın 3 yıllık sponsor sözleşmesi yaptıklarını, iki büyük firmanın ortaklaşa birçok projeye imza atacaklarını tüm dünyaya duyurdular. Yapılan sözleşme gereği Nef, Barcelona’nın logo ve isim kullanım haklarının haricinde tanıtım ve reklam faaliyetlerini de ele alacak. Aynı zamanda Barcelona takımının futbolcuları için de görsel kullanım haklarını da elinde bulunduracak.

“Nef, Barcelona Sayesinde Türkiye’deki Düşünceleri Değiştirecek”

Basın toplantısında konuşan Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Nef’in Barcelona ile yapılan bu sponsorluk anlaşması ile birlikte Türkiye’ye karşı bakış açısının da değişeceğini belirtti. Barcelona pazarının dünya genelinde oldukça büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Timur, artık Türk firmalarının bu tür büyük hamleler yaparak tanıtım ve reklam konusunda büyük bir gelişim içerisinde olmaları gerektiğini bildirdi. Barcelona Ceosunun yapmış olduğu açıklamada Nef’in yükselen bir değer olduğunu, Barcelona olarak her firma ile sponsorluk anlaşması yapmadıklarını, sponsorluk anlaşması yapacakları firmaların belli kriterleri karşılaması gerektiğini, Nef’in ise bu kriterleri fazlası ile karşıladığını ve her iki taraf için de oldukça önemli adım olacağını belirtti. Yapılan bu anlaşma ile birlikte Türkiye’de bulunan Barcelona sempatisi olan sporseverlerin Barcelona’ya olan ilgisinin daha da artacağına işaret edildi. Barcelonalı oyuncuların Türkiye ve İspanya’daki reklam çekimlerinde Nef başrolü oynayacak. İki büyük dev firmanın ortak çalışmaları ise merakla bekleniyor.