Apple’dan Android Kullanıcılarına Çağrı

Apple’dan Android Kullanıcılarına Çağrı yaptı. Apple, Iphone telefonlara özel birkaç özellik üreterek damga vurdu. Bu yeni üretmiş olduğu yeni özellikleri reklam kampanyaları ile kullanıcılara duyurdu. Apple’ın Iphone kullanıcılarına hitap etmiş olduğun reklam kampanyalarında hız ve güvenlik gibi konular ön plana çıkarılarak Android kullanıcılar eğlenceli bir şekilde dalgaya alınıyorlar. Bu özellikler Iphone kullanıcılarının işine yarayacak önemli özellikler olarak dikkat çekiyor.

Apple Reklamlarındaki Görsellik

Apple’ın reklamlarını Apple’ı yakından takip edenler bilirler. Apple ürün tanıtım ve tasarımları ile ilgili reklamlarında sadeliğe büyük önem verir. Aynı zamanda reklamların kısa ve öz olmasının yanında izleyici tarafından net anlaşılmasına da önemle dikkat eder. Ancak Apple’ın son hazırlamış olduğu 5 reklam filminde bilinen özelliklerin haricinde farklı özellikler de dikkat çekiyor. Bu özellik Android kullanıcılarının genel anlamda şikâyetçi oldukları eksiklikleri Google’dan önce davranarak reklam filmi için kullanmalarıdır. Apple reklam stratejisinde hem eğlenceyi ön plana çıkarmış hem de oldukça kaliteli bir şekilde gerçeklere dikkat çekmeyi hedeflemiştir.

Apple’dan Yeni Bir Site

Apple reklam tasarımlarının yanı sıra müşteri potansiyelini artırmak için de oldukça kaliteli çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan birisi de Android kullanıcılarını Iphone kullanmaya yönlendirmek için yeni bir web sitesi açmasıdır. Apple yeni açmış olduğu apple.com/switch isimli web sitesini de reklam propagandalarında kullanarak bir taşla iki kuş vurmayı hedefliyor. Reklamlarda ve yapılan çalışmalarda telefon kullanıcılarına verilmek istenen bilgi Android cihazlardaki tüm verilerin kolayca Iphone cihazlara aktarılabileceği yönünde. Bunun için de birçok video açıklamaları ile verilmek istenen bilgiler desteklenerek telefon kullanıcıları oldukça sade tasarımlar ile bilgilendirilmeye çalışılıyor. Apple’ın bu hamlesi ile birlikte Iphone cihazlarına olan rağbetin gün geçtikçe daha fazla artış gösterdiği söyleniyor. Ancak Apple’ın çalışmalarının bununla sınırlı kalmayacağı açıklanıyor.