Android Wear 2.0 Tabanlı Akıllı Saatler

Giyilebilir teknolojiler arasında en popüler olanı saatler her gün biraz daha kullanıcı kazanıyor. Bu saatlerin kullanıcıları arasında piyasada lider olan yazılımlardan biri Android tabanlı saatler. Büyük talep gören Android Wear yeni bir sürüm için uzun zamandır kullanıcıları bekliyordu. Açıklanan zamanı geçen Android Wear 2.0 güncellemesi için Google kullanıcıları tatmin eden bir açıklama yapmasa da birkaç aksilik sonunda yeni sürümünü yayınladı. Yeni sürüm içinde eski Android saat kullanıcıları yararlanamıyor. Firma bunun yazılımsal bir hata olduğunu ve kısa sürede giderileceğini bildirdi. Şu an için Android Wear 2.0 tabanlı akıllı saatlerin hangisi olduğu kullanıcıların en merak ettiği konudur.

Android Wear 2.0 Güncellemesi Alan Saatler

Eski model Android saat kullanıcılarının biraz beklemesi gereken güncelleme bu alanda sayılı bir iki marka ile geldi. Saat markalarının devlerinden Fossil markasının Q Founder modeli Casio Smart, Tag Heuer ve WSD-F10 modelleri. Google ilk olarak yeni sürüm güncellemesini bu modellere getirirken. Çok geçmeden birkaç modele daha uygulamanın sorunsuz şekilde indirilebildiğini ve kullanılabildiğini açıkladı kullanıcılarına. Sabırsızlıkla beklediği yeni gelişme Google tarafından neredeyse Android saatlerin yarısında kullanılabilir durumda.

Android Wear 2.0 Güncellemesinin Özellikleri

Yeni güncelleme ile yeni bir ara yüz alan saatlerde kullanım daha sade ve fonksiyonel. Bunun yanında sağlık uygulamasının yer aldığı güncellemede sağlık açısından daha fazla fonksiyon eklenmiş adım sayma dışında da özellikler yer alıyor. Mesajları, çağrıları görebildiğiniz Android Wear çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Google yeni güncellemesinin beklentiler doğrultusunda çok kısa zaman içinde planlandığı gibi tüm Android saatlere entegre etme çalışmalarını sürdürüyor. Beğenilen yeni sürüm ile bu yazılımı kullanan saat kullanıcılarının sayısında büyük bir artış olacağı bekleniyor.