Adıyaman’da İlk Kez Yaşanan Olay Polisleri Şaşkına Çevirdi

Adıyaman’da İlk Kez Yaşanan Olay Polisleri Şaşkına Çevirdi. Adıyaman’da yaşayan bir vatandaş trafik polisleri tarafından kesilen para cezasına, her vatandaşın verdiği tepki aksine sevinerek karşılık verdi. Adıyamanlı Mustafa Karatürk ömründe ilk defa trafik cezası aldı ve bu duruma sevinerek çevredekileri ve polis memurlarını şaşkına çevirdi.

Ceza Sonrası Sözleri Çok Şaşırtıcıydı

90 TL para cezası aldıktan sonra rahat tavırları ile ” Böyle güzel memurlar varken araba onlara feda olsun ” diyen vatandaşın sözleri herkesi hayrete düşürdü.

90 TL Cezadan Sonra Çay Keyfi

Ceza aldıktan sonra polis memurlarının ikram ettiği çayı içen Mustafa Karatürk, “trafik sigortası bitmişti, bugün yarın yaptıracağım derken, trafik polisleri beni ilk defa durdurdular. Ne de güzel ettiler. Aracımın sigortası bitmiş, böyle güzel memurlar varken araçta kendilerine feda olsun. Beş, on yıldan beri ehliyetim var ama ilk defa trafik uygulamasına denk geliyorum. Şu anda aracım çekiliyor canları sağ olsun. Gidip pazartesi sigortamızı yaptıracağız. Polis arkadaşlar bize çayda ikram ettiler. Hem bize ceza kesiyorlar hem de çay veriyorlar. Ne kadar güzel bir şey. 90 TL ceza yazdılar. Şu anda araç otoparka çekilecek. Bugün pazar olduğu için pazartesine kaldı. Sağlık olsun. Vatan, millet sağ olsun.” dedi. Ceza alan vatandaş şaka yaparak ” arabanın iki tekeri yerde bari onu ödesinler, diğeri koltukta bizimkini sürükleyerek götürecekler. ” dedi.