900 TL’ye Kadar Emekli Promosyonu!

900 TL’ye Kadar Emekli Promosyonu! Emekliler için yapılan hizmetler hızla artıyor. Bankalar kesenin ağzını da bu sefer emekliler için açtı. 900 TL’ye kadar promosyonlar çıktı. İndirim pek çok alanda devreye girdi. Tatil, alışveriş ve faturalar bu indirime dâhil edildi. Ülkemizde yaklaşık olarak 11.5 milyon emekli bulunuyor. Maaşların bankalar tarafından verilmesi dolayısıyla da bankalar arasındaki yarış yerini rekabete bıraktı. Maaşa göre belirlenen 300, 375 ve 450 liralık promosyonlar 3 yıllık dönem için veriliyordu. Bu promosyonlar yükselmeye gitti ve 900 TL’ye kadar çıktı. Bankalar emeklilere özel farklı hizmetlerini de arttırdılar. Pek çok alanda indirim sağlanırken ücretsiz işlemlerde arttırıldı. Bankaların uygulamaları ise şu şekilde açıklandı:

FibaBanka Promosyonu

330, 415 ve 500 lira arasında değişen promosyon ödemesi, tüm ATM’lerden ücretsiz paraçekme, sıfır işletim ücreti, özel faiz oranları yer alıyor.

Ücretsiz Havale ve EFT İmkânı

İşbankası, Yapı Kredi, Akbank ve Vakıf Bank 450 lira maaşa göre değişen promosyon ödemesi yapıyor. Ayrıca İş Bankası’nda 31 Aralık’a kadar kredi kartı ve ek kartlardaki yıllık ücreti sıfırlandı. Özel faiz imkanı sunarken, hesap işletim ücreti almıyor, ücretsiz havale ve ayda 3 ücretsiz EFT yapma imkanı sağlıyor. Yapı Kredi günlük para çekme limitini 3 bin TL’ye çıkardı, ücretsiz havale ve düzenli ödeme imkanı sunuyor. Vakıf Bank maaş hesabına bağlı HGS etiketine ücretsiz sahip olunmasını sağlıyor, kredi kartından aidat almıyor. Akbank emekliye öncelikli hizmet, düşük faizli kredi ve ATM’lerden ayda 2 kez ücretsiz para çekme imkanı sunuyor. Teb ve Garanti de iki adet otomatik fatura ödeme talimatı karşılığında 50 lira bonus hediye ediyor.

Su Faturalarında %10 İndirim Dönemi

Denizbank kendisinden maaş alınması için hesabını taşıyan her bir emekliye 100 TL Nakit para veriyor. Otomatik su faturası ödeme talimatı veren herkese ilk 3 ay %10 indirim sağlıyor. Taşıt ve konut kredileri için de özel indirimler yapıyor.