3 Günlük Tatil Turizmcileri Sevindirdi

3 Günlük Tatil Turizmcileri Sevindirdi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, yurdun her yerinde coşku ile kutlanırken, bayramın Cuma gününe gelmesi ile birlikte hafta sonu tatili ile birlikte 3 günlük tatili fırsat bilenleri ve turizmcileri sevindirdi. Bu 3 günlük tatili değerlendirenlerin ilk tercihleri ise Ege Bölgesi ve Yunan Adaları.

Yunan Adaları Uzun Zamandır Böyle Yoğunluk Görmemişti

Tatilini Yunan Adalarında geçirmek isteyenler, Ayvalık Deniz Hudut kapısının önünde uzun kuyruklar oluştururken, turizmciler uzun zamandır görmedikleri bu yoğun talep karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Birçok turizm acentesi ve işletmeler taleplere cevap veremezken, erken rezervasyon yaptırmayan tatilciler ise Yunan Adalarında tatil yapma hayalini başka bahara ertelemek zorunda kaldı.

Ek Feribot Seferleri Konuldu

Hudut kapısında işlemlerini halletmek için gelenlere ek vapur seferleri konulduğu öğrenilirken İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli gibi illerden gelen tatilciler turizm acenteleri tarafından konulan bu ek vapur seferlerini de hınca hınç doldurdu.

Turizmcilerin Yüzü Bir Nebze de Olsa Güldü

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Turizmciler ise, bu tatilin ve bunu fırsata çeviren tatilcilerin kendilerine adeta ”Can Suyu” olduklarını dile getirdiler. Dünya üzerinde yaşanan ekonomik olumsuzluk ve durumun getirdiği belirsizliklerin insanların tercihlerini etkilediğini ve yerel Turistlerin tatil anlayışlarını değiştirmek zorunda kaldığını belirten Turizmciler, bu şekilde gelen bir talebin de kendilerini çok memnun ettiğini dile getirdiler.

Beklenen Rakam 2000 Civarında Yerli Turist’in Ziyareti Yönünde

18 Mayıs Perşembe gününden başlayan ve 19 Mayıs gününde de devam eden tatilci sayısının 1500 civarında bulunduğunu belirten yetkililer, beklenen sayının ise yaklaşık 2000 dolaylarında olacağını belirttiler. Bu sayede Tatilini Yunan Adalarında geçirenlerin sayısının önceki yıllara göre daha da artışta olacağını umut eden işletmeler ise yaptıkları kampanyalar ile tatilcileri kendilerine çekmeyi planlıyor.

Bilindiği üzere Yunan Adaları, hem ulaşım hem de konaklama maliyetleri ile Yurt dışı turlar arasında en uygun fiyata sahip olan yerler arasında bulunuyor.