2020 İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Kredi faizlerinin hızla düşüşe geçmesiyle ihtiyacı bulunan vatandaşlar için ihtiyaç kredisi hesaplama 2020 yılı güncel değerleri elbette merak edilen konu haline geldi. 2020 yılı itibariyle önde gelen bankaların vade seçenekleri ve ihtiyaç kredisi net tutarının ne olduğu şimdiden merak edilen haline geldi.

2020 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

2020 yılı itibariyle en düşükten başlayarak bankaların ihtiyaç kredisi karşılığı net faiz oranları da netleştirildi. Örnek olması açısından 15.000 TL ihtiyaç kredisi için düşükten yükseğe doğru ihtiyaç kredisi faiz oranları şu şekilde sıralanmıştır:

  • TEB 3 ay ertelemeli %0,89
  • ING Bank 3 ay ertelemeli %0,94
  • Türkiye İş Bankası %1,05
  • Türkiye Halk Bankası %1,12
  • Vakıfbank %1,12
  • Garanti BBVA %1,54

başlıca önde gelen güncel faiz oranları olarak hesaplanmıştır.

2020 İhtiyaç Kredisi Vade Seçenekleri

2020 yılı itibariyle ihtiyaç kredisi hesaplama 2020 yılına ait 3 aydan 60 aya kadar varan vade seçenekleri bulunmaktadır. 60 ay (5 yıl) vade seçeneklerinin yanı sıra ilk 3 ay ertelemeli olarak yukarıdaki güncel faiz değerleri üzerinden siz de hızlı bir şekilde ihtiyacınız olan krediyi anında çekebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi vadesi için ayrıca esnek ödeme koşulları yaratabilmek adına vade uzatma hedefleri bulunuyor. Böylece 2020 yılına ait güncel değerler aracılığıyla sizler de 15.000 TL’den başlayarak 50.000 TL tutarına kadar kredinizi hemen çekebilirsiniz.

3 Ay Ertelemeli 60 Ay Vade İhtiyaç Kredisi

Bütün ihtiyaçlarınız için tam üç ay (3) ertelemeli olacak şekilde ihtiyaç kredisi verilmektedir. Faiz oranlarının giderek düşürülmesinin ardından 60 aya kadar varan vade seçenekleriyle ihtiyaç kredisi talebi mümkün oluyor.

İhtiyaç kredinizi hemen bugünden başlayarak aldığınız zaman sizlerin de 2020 yılına ait verilerden hareket ederek tüm ihtiyaçları anında karşılama imkanı sağlanacaktır.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Koşulları

İhtiyaç kredisinden herkes yararlanabilir mi? İhtiyaç kredisi limitleri neye göre belirlenir? Bu tip sorular sıklıkla sorulan sorular arasında gelmektedir. İhtiyaç kredisi için öncelikle sabit gelir öncelikli şarttan birisidir. Sabit geliri olmayan ancak serbest meslek yoluyla ticari kazanç elde edenler gelir belgesini ibraz etmek koşuluyla ihtiyaç kredisi çekebilir.

İhtiyaç kredisinden yararlanmak için kefil aranmaz. İhtiyaç kredisi limitleri ise mevcut tüm gelirler üzerinden hesaplanarak müşteriyi yormayacak şekilde esnek ödeme planı ihtiyaç kredisi hesaplama 2020 olarak verilmiştir. Başvuru sürecinin gerçekleştirilmesinin hemen akabinde ihtiyaç kredisinden gerçekten de kısa süre zarfında yararlanma şansınız olacaktır.

60 ay vadeli olacak şekilde 2020 yılına ait güncel ihtiyaç kredisi oranları üzerinden başvuru gerçekleştirmek olanaklıdır. İhtiyaç kredisine başvuru sürecinin hızlı bir şekilde bankaların resmi web sayfasından, müşteri hizmetlerinden ya da direkt şubeye giderek gerçekleştirmek mümkün olacaktır. Bu sayede siz de ihtiyacınıza özel kredinizi en hızlı şekilde alarak dilediğiniz her yerde kullanmak üzere anında yararlanma imkanını elde etmiş olacaksınız. Üstelik tam 3 ay kredi ödemesini erteleme şansı da bulunuyor.